Biały, Piękny Uśmiech

sobota, 9 października 2010

Czy brak zęba to mały problem?

Dlaczego powinieneś odtworzyć każdy brakujący ząb i to jak najszybciej?
Dlaczego powinieneś zastąpić brakujący ząb nowym?

Każdy wie do czego potrzebne są zęby! Większość odpowiada, że do jedzenia... My odpowiadamy, że do gryzienia, gdyż nie powinno się zjadać zębów. Są niestrawne.
Zęby niewątpliwie służą człowiekowi do gryzienia pokarmów ale czy tylko? Człowiek pierwotny gryzł zębami nie tylko pożywienie ale posługiwał się nimi także w walce, służyły mu one jako pomocnicze narzędzie w codziennych pracach. Ułatwiały i nadal ułatwiają artykułować dźwięki.

W dzisiejszych czasach zęby powinny służyć do gryzienia pokarmów i rozdrabniania ich do postaci papki tak aby ułatwić dalsze trawinie w kolejnych odcinkach układu pokarmowego. Wywierają niebagatelny wpływ na prawidłową wymowę. Ponadto w dzisiejszych czasach odgrywają kolosalną rolę w relacjach międzyludzkich wpływając w sposób zdecydowany na estetykę twarzy.

Dzięki pięknym, równym, białym zębom wzrasta atrakcyjność każdej kobiety i mężczyzny, a atrakcyjność i zdrowy wygląd są nieodłącznie związane z sukcesem. Choć nie zawsze sukces idzie w parze z wyglądem, to osoby zadbane, eleganckie, czyli atrakcyjne działają jak magnes i przyciągają innych, stając się często wzorem do naśladowania. Aby otrzymać dobrą pracę, oprócz kwalifikacji zawodowych, ważny jest także wygląd zewnętrzny, o czym nikogo nie trzeba przekonywać.

Zęby ustawione w szczęce górnej i dolnej (czyli żuchwie) powinny kontaktować się ze sobą w ściśle określony sposób. Można je przyrównać do kół zębatych obracających się w maszynie.
Weźmy za przykład dwa koła zębate, kiedy jedno napędza drugie. Gdy w takim kole zębatym zniszczymy jeden ząbek, dochodzi wówczas do niszczenia sąsiednich zębów takiego koła i zębów w drugim kole zębatym. Z czasem koła przestają się obracać- maszyna zatrzymuje się. Podobnie jest z zębami u człowieka. Usunięcie a nawet tylko złamanie części zęba powoduje zmiany w zębach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie.
                              Zgryz prawidłowy                    Zaburzenia zgryzu po usunięciu zęba

W ciągu pierwszych tygodni są to zmiany niezauważalne i dające się zwykle zatrzymać. Z upływem czasu dochodzi jednak do ścierania pozostałych zębów, ich przemieszczania się, a nawet złamań będących skutkiem przeciążeń. Te zmiany potęgują się w takim stopniu, iż po kilku latach stają się nieodwracalne, będąc przyczyną schorzeń stawów, dziąseł, mięśni, a niekiedy nawet schorzeń neurologicznych. Często pacjenci zgłaszają się gdy występują u nich poważne zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych oraz mięśniach. Każdy ruch szczęką staje się wtedy bolesny, a o komfortowym gryzieniu można zapomnieć.

Dlatego drogi pacjencie pamiętaj!
Aby uniknąć poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości oraz bardzo wysokich kosztów leczenia nie dopuszczaj zębów do takiego stanu by trzeba było je usuwać. A jeśli tak się już stanie uzupełnij brakującego zęba nowym w ciągu kilku tygodni. Najlepszym dostępnym rozwiązaniem są implanty, a drugie w kolejności to mosty porcelanowe.

3 komentarze:

  1. jeżeli zabieg ma być bolesny tylko przez chwile a ja jo wytrzymam to logicznie rzecz biorąc potem mnie nie bedzie bolało więc zachecam wszystkich do leczenia a jeżeli ktos się panicznie boi to po wypiciu 200ml wódki nie bedzie się bał po co mam czuć ból przy kazdym jedzeniu picie zimnego ciepłego meczyc się znosic bóle a czy człowiek po to zyje żeby znosić katusze jest wyjście dentysta fachowiec temu zaradzi ból to nasza matka towarzyszy nam w zyciu a my temu zaradzamy po zmęczeniu odpoczywamy a po leczeniu zniszczonego zęba też usunięty problem to ulga dla ciała nie nos nigdy popsutych zebów lecz je a będzie ci lepiej żyć dobra diagnoza to szceśliwe życie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzeczywiście, zgryz podlega istotnie deformacji, jeśli przez dłuższy czas brakuje któregokolwiek z zębów. Zdecydowanie nie chodzi tu więc tylko o względy estetyczne, ale także o te zdrowotne. Zniekształcony zgryz może utrudniać przeżuwanie pokarmów, mowę, a także może powodować duży dyskomfort. Dlatego jak najprędzej powinno się taki brakujący ząb wstawić.

    OdpowiedzUsuń